Kočičí nebíčko

Pepinka

 • Domácí depozitum : Dana J. 
 • kočka
 • 8 let (k 21.5.2012)
 • Kastrovaná, očkovaná, odčervená
 • do bytu
Charakteristika: Pepinka - drobná 8 letá kočička, milá a mazlivá. Má trochu potíže s ledvinami, na podzim měla hodnoty zvýšené, nyní je stabilizovaná. Má  ráda suché granulky. Je  to milá kočička.
 

Mikio

 • Domácí depozitum: Eva Tobolková
 • rok nar.: cca. 1996
 • Kastrovaná, očkovaná, odčervená
 • do bytu 

Charakteristika:  Mikio s legračním černým čmouhancem přes čumáček žila jako nejmladší z kočičího tria u paní, která své kočičky milovala. Soužití mělo jedinou nevýhodu – paní byla silná kuřačka a Mikio tím pádem celý život trpěla chronickým zánětem dýchacích cest a věčně jí teklo z očí. Postupem let starší kamarádky odešly a předloni bohužel zemřela i paní. A Mikio putovala k nám. Od té doby už má za sebou dlouhé léčení, opakovaně stěry a antibiotika. Už je z ní čupr kočka s pěkným kožíškem, která si nejen ráda pochrupkává u člověka (“ no ták, co je s tebou, koukej jít už spát, jsem tu a čekám!“), ale s chutí prožene mávátko nebo míček a úžasnou technikou zvládá šplh na skříň (otapetovanou kobercem). Dokáže řádit jak malé kotě, zvyklá na velkého psa. Mikio má zatím problém s vracející se lehkou rýmičkou a slzícíma očkama, ale její věk – 16 let –jí nikdo nevěří. Mikio by potřebovala stabilní domov s 1-2 kočkami, kde by se mohla v klidu doléčit.

 

Shabeena

 • Domácí depozitum: Eva Tobolková
 • 8 měsíců (15.2.2012)
 • Kastrovaná, očkovaná, odčervená
 • do bytu

Charakteristika: Černá kočička s legračními malými oušky pochází ze stejného zbořeniště jako Sheryl a Shakira – a povahou si s nimi nezadá. Cestou kolem karanténní klece uslyšíte neněžné zvuky, ne, to Shabeena nepřede, to výhružně vrčí. Pomaličku se ochočuje, ale v jejím případě je veškeré ochočování během na dlouhou trať. Shabeeně by nejvíce svědčila role myšilovky u domku se zahradou – miska granulí, voda, dostatek obratlovců i bezobratlých k lovení. Časem se pak určitě přijde otřít o nohy, pro pohlazení – prostě poděkovat. Jako mnoho jí podobných, které už byly u nás :-)

 

Richard

 • Domácí depozitum : Dana J.
  Kocour
  věk: 6,5 let
  kastrovaný, očkovaný, odčervený
  do bytu či domku se zahrádkou na bezpečném místě

 

Charakteristika: Richard je venkovský kocour, který žil ve vesnici u Dobříše. Snad i někomu patřil, ale nikdo se o něho nestaral… Potloukal se po vesnici a živil se, jak se dalo. Pak zjistil, že paní z tamního domova důchodců dávají krmení kočkám v areálu domova důchodců. Tak se tam urychleně nastěhoval. A paní ho také krmily. Ale byl nekastrovaný, proháněl místní kočky a ty se ho bály. No a vrcholem všeho bylo, když dostal katar a rýmu. Paní nám zavolaly a my kocoura Richarda převzaly do péče. Richard je vyrovnaný, klidný kocour, rád pozoruje dění v domácnosti a dalo by se říci, že ho máme stále za patami. Je přátelský, hodný, milý. Chování na klíně zbožňuje. Je vhodný do bytu, zimy a strádání si užil dost. K druhé kočce a malým dětem se nehodí. Je trochu dominantní.

 

Richard zemřel 9/2015. Ledviny.
 

Tramp

Tramp byl nalezen v jedné vesnici poblíž Berouna. Vlekl se z posledních sil, byl vyhublý na kost. Tramp určitě není venkovský toulavý kocour, jen se vydal z nějakých důvodů na trampování a téměř zahynul. Neuměl se o sebe postarat, neuměl si nalézt nic k jídlu. Začátky svého pobytu u nás strávil v depozitu u Haničky. Ta jej začala opatrně vykrmovat. A Tramp jedl a jedl... A kdykoliv přišla Hanka do pokoje, kde byl, vždy Hanku radostně vítal, mazlil se , předl už na dálku, mňkoukálkoval nadšením. U mě je Trampík od 19. června. A je naprosto stejný jako u Hanky. Mazlí se a mazlí a nemůže přestat. Nyní je Trampík připravený k adopci. Nechaly jsme mu udělat revizi zoubků, pár zoubků bylo vytrženo a Trampík má nyní zoubky v pořádku. Byl kastrován a je plně očkován. Trampík je bytový kocourek, ale určitě by si zvykl i v domě se zahradou. K druhým kočkám je kamarádský, takže by mohl jít i k další kočce v domácnosti. Je zdravý, rád papá a MILUJE LIDI.

 

 

Update 2/2017: Tramp je vážně nemocný - ledviny. Už ho nechceme umístit.

 

Update 7/2017: Tramp už není.

 

 
Více článků...